logo

Hakkımızda

Hakkımızda

1949 yılında Ulus - Çankırı Caddesi'nde Havuzlu Çiçek Lokantası olarak kurulan lokantamız kısa bir süre sonra Tarihi Çiçek Lokantası adını almış, 1993 yılından itibaren de Necatibey Caddesi’nde hizmet vermeye devam etmektedir.

Lokantamızda zengin Anadolu ve Osmanlı Mutfağının eski ama eskimeyen lezzetlerini, Mustafa Özkan, İbrahim Atalay, Mehmet Solmaz gibi yılların deneyimli aşçılarının yanında yetişmiş ustalarımızın hazırlamış olduğu eşsiz yemeklerle tadabilirsiniz.

 

Esnaf lokantalarının geçmişi, Osmanlı’da modernleşmenin ve hatta Tanzimat’ın çok öncesine, Evliya Çelebi zamanına kadar uzanır. Cumhuriyetimizle birlikte gerek görünümleriyle gerekse yemek çeşidinin artmasıyla esnaf lokantaları hem yemek kültürümüzün hem de toplumsal kaynaşmanın önemli bir durağı haline gelmiştir. Bu öğlenci lokantalarında, tüccar ve esnafın yanı sıra üniversite hocalarıyla yazar-çizer ve sanatçılarda yemeğini yer.

Bu lokantalar, yemeğe, lezzete meraklı, titiz kişilerin fazla para harcamadan kaliteye ulaşabileceği yerlerdir. Öğle yemeklerinde de sırf karın doyurmak için değil; keyfini de çıkararak yemek yemek isteyenler, evinin yemeklerine, sofralarına alışık olanların tercihidir. Aynı zamanda lezzetli kuzu etinden yapılmış klasik Türk yemekleriyle konuklarını özenle ağırlayabileceği lokantalardır.

Ankara'nın en eski lokantalarından biri olan lokantamız; özenle temin edilen lezzetli kuzu etiyle yapılmış Türk yemekleriyle, unutulmaya yüz tutmuş lezzetlerimizi, nostaljik ortamında titizlikle müşterilerimize sunmaktadır.

 

Firmamız Hakkında Firmamız Hakkında

Müşteri Yorumları

Whatsapp
Ara